مقالات کاربردی خودرو

ماشین عروس – خودروی مناسب عروسی

ماشین مناسب برای عروس

یکی از به یاد ماندنی‌ترین اتفاقات در طول زندگی، ازدواج و مراسم آن است که خاطره آن تا آخر عمر هر فرد با او خواهد ماند. حتی با وجود شرایط اقتصادی که ممکن است قشر جوان را برای تدارکات مراسم ازدواج  با هزینه‌های بالایی مواجه کند، اما همچنان همه به فکر ساختن یک شب عالی و ویژه برای شروع زندگی خود هستند.یکی از مواردی که بسیار نقش مهمی در مراسم ازدواج دارد، انتخاب ماشین عروس است.

اجاره ماشین عروس به خصوص ماشین‌های لوکس می‌تواند بسیار این شب را برای عروس و داماد دلچسب کند و در فیلم‌ها و عکس‌های عروسی جلوه‌ای خاص ایجاد کند. برای اجاره ماشین عروس باید به نکات زیادی توجه کرد. نکات قابل توجه برای این امر را در ادامه می بینیم.

نکات مهم برای اجاره ماشین عروس

۱. میزان بودجه مورد نظر برای اجاره ماشین عروس

هر چه بودجه بیشتری برای اجاره ماشین عروس در نظر بگیرید دستتان برای انتخاب بین مدل‌های بالا بازتر خواهد بود. انتخاب ماشین مورد نظرتان بسته به میزان بودجه مالی خواهد بود که حاضرید برای آن صرف کنید. هر چند باید مبلغی کمی بیشتر از مبلغ اجاره ماشین عروس مورد نظرتان را در نظر بگیرید زیرا ممکن است طی زمانی که ماشین در مالکیت شما است، دچار آسیب شود که در نهایت طبق مفاد قراردادی که با شرکت اجاره خودرو بسته اید، ملزم به پرداخت خسارت خواهید بود. این تنها یک احتمال است اما در نظر گرفتن آن خالی از لطف نیست.

۲. بررسی تعرفه‌های مدل ماشین مورد نظر در بین شرکت‌های اجاره خودرو

یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه توجه به تعرفه‌های موجود شرکت‌های مختلف برای اجاره ماشین عروس است. شما می‌توانید با کمی تحقیق بهترین و مقرون به صرفه‌ترین تعرفه‌ شرکت های اجاره دهنده را برای اجاره خودرو مورد نظر خود پیدا کنید.

۳. خواندن دقیق مفاد قرارداد و بررسی ماشین پیش از تحویل

برای جلوگیری از سو تفاهم‌های پیش رو بهتر است قبل از تحویل ماشین تمام قرار داد را با دقت بخوانید و اگر موردی بود که کاملا متوجه نشدید حتما از شرکت اجاره دهنده بخواهید تا برایتان توضیح دهد و نکته‌ی مبهمی برایتان باقی نماند. همچنین باید توجه داشته باشد که قطعات لازم را قبل از تحویل ماشین چک کنید. حتی می‌توانید از مشاورین تخصصی ماشین در شرکت رونیکا گشت نظر بخواهید تا شما را از سالم بودن قطعات موجود در خودرو مد نظرتان مطمئن کنند.

4. بررسی خوش نامی شرکت اجاره دهنده خودرو و سابقه آن

اطمینان خاطر از شرکتی که قرار است ماشین عروس را از آنجا اجاره کنید بسیار مهم است. شما با بررسی سوابق شرکت‌ها متوجه می‌شوید تا چه حدی به مفاد قرارداد خود با مشتری پایبند بوده و تا چه میزان مشتری مداری را اولویت خود قرار می‌دهند. همانطور که می دانید شرکت رونیکا گشت در میان شرکت های اجاره دهنده خودرو بسیار خوش نام است.

5. اجاره خودرو با راننده یا بدون راننده

یکی از مهم‌ترین تصمیمات در هنگام اجاره خودرو این است که خودرو را با راننده اجاره کنید یا بدون راننده. هر کدام مزیت‌های خود را دارد. برای مثال برای اجاره لکسوس یا هر ماشین لوکس دیگر، اگر راننده خوبی هستید و به خوبی از پس رانندگی با ماشین‌های لوکس و اتوماتیک برمی‌آیید، می‌توانید ماشین را بدون راننده اجاره کرده و در فیلم و عکس‌های عروسی خود به عنوان راننده اتومبیل حاضر شوید که به تبع خاطره شیرین‌تری خواهد بود.

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که شما به عنوان راننده مسئولیت خسارات احتمالی را هم بر عهده خواهید گرفت. اما اگر تبحر در رانندگی با این چنین ماشین‌ها را ندارید بهتر است خودرو را با راننده آن اجاره کنید زیرا در صورت بروز هر گونه خسارت یا تصادف جزئی و… مسئولیت خودرو با راننده خواهد بود و نیازی نیست داماد در تمام مدت فکرش را درگیر این موضوع کند و مراقب باشد خودرو آسیبی نبیند.

6. به همراه داشتن مدارک الزامی جهت اجاره ماشین عروس

شرکت‌های اجاره ماشین ممکن است در رابطه با مدارک مورد نیاز با هم تفاوت‌هایی داشته باشند اما مهم‌ترین این مدارک شامل موارد زیر است:

مدارک احراز هویت و گواهی نامه رانندگی و داشتن سن بالای ۲۰ سال و پرداخت نقدی هزینه اجاره و ارائه چک یا سفته در ازا دریافت ماشین برای مدت تعیین شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =