مقالات کاربردی خودرو

اجاره ماشین بنز – برای اجاره خودرو چه مدارکی نیاز است

رنت خودرو

برای  اجاره خودرو چه مدارکی نیاز است

اجاره ماشین لندکروز برای آفرود و اجاره ماشین بنز برای سفرهای درون شهری، بیشترین میزان انتخاب را در لیست شرکت رونیکا گشت به خود اختصاص می دهند. این روزها لازم نیست برای اینکه سوار ماشین مورد علاقه خود شوید، هزینه خرید و نگهداری آن را بپردازید. اگر نمی خواهید با خودروی شخصی خود سفر کنید، اجاره خودرو در مقصد، هزینه ای تقریبا معادل هزینه رفت و آمد با آژانس و تاکسی دارد.

اجاره ماشین بنز برای اهداف دیگری مانند ماشین عروسی و تشریفات نیز انجام می شود. شما می توانید اجاره ماشین بنز را با راننده یا بدون راننده انجام دهید. معمولا رانندگان شرکت های اجاره خودرو به آداب تشریفات آگاه هستند. اگر هم که هدف شما از اجاره ماشین بنز تجربه لذت بخش رانندگی با این خودرو است می توانید از امکانات اجاره بدون راننده این شرکت ها استفاده کنید.

اجاره خودرو لندکروز یکی از محبوب ترین انتخاب در میان جوان ها است. رانندگی آفرود اصلی ترین هدف مشتریانی است که تویوتا لندکروز اجاره می کنند. اگر به شهری سفر کرده اید که در بیرون از شهر نیز جاذبه های گردشگری بسیاری دارد، اجاره ماشین لندکروز بهترین انتخاب است. حالا اگر تصمیم به اجاره خودرو گرفته اید، قطعا لازم است که مدارک مورد نیاز برای این کار را در اختیار داشته باشید. در ادامه به مدارک مورد نیاز مشترک بیشتر شرکت های اجاره خودرو می پردازیم.

اجاره ماشین بنز

هزینه اجاره بنز

مدارک مورد نیاز اتباع ایرانی برای اجاره ماشین بنز و …

تفاوتی ندارد شما به دنبال اجاره ماشین لندکروز، اجاره ماشین بنز یا خودروهای دیگر هستید، اولین نکته ای که حتما باید به آن توجه کنید، این است که برای اجاره خودرو باید بیشتر از 20 سال سن داشته باشید. گواهینامه نیز از دیگر مدارک ضروری است که باید حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد.

کارت ملی، مدرک شناسایی لازم برای اجاره ماشین است. محل سکونت و یا موقعیت شغلی شما نیز باید برای شرکت اجاره دهنده با داشتن گواهی معتبر احراز شود. بسته به شرایط هر شرکت باید ودیعه ای با توجه به قیمت خودرو، همچنین هزینه اجاره آن را نقدی یا با چک و سفته بپردازید.

دیپوزیت یا ودیعه نقدی پس از تحویل خودرو به شرکت به شما بازگردانده خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو اتباع ایرانی مقیم خارج نیز با حالت قبل تفاوت چندانی ندارد، آن ها باید کپی پاسپورت خود را نیز به همراه کپی یک کارت شناسایی معتبر به همراه داشته باشند.

همچنین اتباع ایرانی مقیم خارج به مدت شش ماه با گواهینامه رانندگی کشور مورد اقامت خود در ایران می توانند، رانندگی کنند.

مدارک مورد نیاز توریست ها برای اجاره ماشین بنز

توریست ها معمولا برای طبیعت گردی به سراغ اجاره خودرو لندکروز و یا دیگر ماشین های مناسب آفرود می روند. البته برای تشریفات داخل شهر و یا برای سفرهای کاری از اجاره خودرو بنز نیز استقبال می کنند. شرط سنی حداقل 20 سال برای توریست ها نیز برقرار است. آن ها برای اجرای خودرو به گواهینامه بین المللی با حداقل 6 ماه اعتبار نیاز دارند. توریست ها نیز مانند اتباع ایرانی مقیم خارج مجاز به 6 ماه رانندگی در ایران از زمان ورودشان هستند. در اینجا با تفاوتی در روند ارائه خدمت شرکت های مختلف رو به رو می شویم، بعضی از آن به اصل پاسپورت اکتفا می کننند و دیگر ودیعه نقدی دریافت نمی کنند؛ اما برخی دیگر پرداخت دیپوزیت الزامی است. البته ارائه اصل و کپی پاسپورت در همه شرکت ها طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران برای اتباع خارجی اجباری است.

اجاره ماشین

هزینه اجاره بنز

نکات مهم اجاره خودرو

شما بدون گواهینامه نیز می توانید ماشین کرایه کنید؛ اما باید به همراه شخصی که گواهینامه دارد برای اجاره آن مراجعه کنید. نکته دیگر که باید به آن توجه داشته باشید، مبلغی از ودیعه تا آمدن استعلام خلافی بسته به شرکتی که انتخاب کرده اید، نزد شرکت باقی می ماند.

یکی از قوانینی که بسته به شرکت اجاره ماشین تفاوت دارد و در صورت اجاره ماشین لندکروز و هر ماشین آفرود دیگر باید بیشتر به آن توجه کنید، میزان کیلومتری است که به ازای هر 24 ساعت مجاز به رانندگی هستید، هزینه مسافت بیشتر طبق قرارداد جداگانه حساب می شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − پنج =