مقالات کاربردی خودرو

رنت خودرو – اجاره ماشین برای مسافران خارجی – اجاره ماشین لوکس

رنت خودرو

رنت خودرو برای مسافران خارجی

اگر از طرفداران سفرهای ماجراجویانه هستید، ممکن است رنت خودرو در ایران گزینه مناسبی برای شما مسافرین خارجی باشد.

ایران کشوری چهارفصل با مناظر زیباست و ممکن است بخشی از این ماجراجویی را هنگام مسافرت با هواپیما از دست بدهید.

رنت ماشین برای مسافران خارجی در اکثر شهرهای بزرگ ایران امکان پذیر است؛ شما می توانید نوع اتومبیل مورد نظر خود را از میان لیست کوتاهی از اتومبیل های موجود انتخاب کنید.

مدل های ماشین موجود برای اجاره دامنه گسترده ای دارند و شما امکان این را دارید که حتی برای اجاره ماشین لوکس در سفر چند روزه خود نیز اقدام کنید.

از اجاره ماشین پژو 206 که تقریباً 30 یورو در روز هزینه دارد گرفته تا یک SUV لوکس مانند تویوتا لندکروز که تقریباً 250 یورو قیمت دارد، اجاره هر خودرو به راحتی برای اتباع خارجی انجام پذیر است.

این مقاله به شما کمک می کند تا نگاه بهتری نسبت به اجارو خودرو برای اتباع خارجی داشته باشید و گره موضوع رنت ماشین در ایران برای شما باز شود.

رنت خودرو

هزینه رنت خودرو

 آیا رانندگی در ایران توصیه می شود؟

در نگاه اول، میزان ترافیک ایران تا حدی شبیه بسیاری از کشورهای آسیایی است؛ اما دارای برخی از ویژگی های منحصر به فرد خودش است.

برای مسافرین خارجی به نظر می رسد همه رانندگان بدون در نظر گرفتن قوانین رانندگی راه خود را طی می کنند ولی مسافرین خارجی نسبت به تجربه رانندگیشان در ایران گفته اند: « ترافیک در خارج از شهرهای بزرگ بسیار آرام و به راحتی قابل رانندگی است.»

رانندگان دیوانه ممکن است شما را از رنت خودرو منصرف کنند؛ البته باید گفت که همه جای جهان از این قبیل رانندگان وجود دارند، اما یک جنبه روشن در این داستان وجود دارد.

رانندگی چه با اجاره ماشین لوکس چه با اجاره ماشین معمولی به شما آزادی و راحتی بی نظیری می دهد تا در مناطق کمتر شناخته شده کشور عظیم ایران کاوش کنید.

پیمایش راه و پیدا کردن مسیرها مشکل بزرگی نخواهد بود، برای یافتن مقصد می توانید ازGoogle Maps ، Waze و افراد محلی کمک بگیرید.

ضمانت گذاشتن برای رنت خودرو در ایران

بسته به آژانس و شرکت رنت خودرو ، هر یک از مدارک گذرنامه، گواهینامه رانندگی معتبر یا ویزای شما می توانند به عنوان ضمانت از شما خواسته شوند.

علاوه بر این آژانس رنت ماشین ممکن است ودیعه نقدی نیز از شما درخواست کند. این هزینه برای اجاره ماشین لوکس و ماشین معمولی، ممکن است از مبلغ 1000 تا 5000 یورو متغیر باشد.

همچنین بابت هزینه بیمه، هزینه اضافی از شما کسر می شود؛ این را هم در نظر داشته باشید که هنگام تحویل خودرو ودیعه شما به شما بازگردانده می شود و برخی از آژانس ها مقدار کمی از ودیعه را به عنوان ضمانت جریمه های احتمالی ثبت شده توسط دوربین های پلیس نیز نگه می دارند و اگر جریمه نشده باشید طی 75 روز هزینه به حساب شما بر می گردد.

رنت خودرو

هزینه رنت خودرو

چه کسانی می توانند ماشین اجاره کنند؟

هر کسی در ایران چه از اتباع ایرانی چه از اتباع خارجی از سن 18 سالگی (برای برخی آژانس ها21سالگی) همراه با مدارکی که در بالا ذکر شد می تواند ماشین اجاره کند و خبر خوب این است که شرایط اجاره ماشین پژو با اجاره ماشین لندکروز برای سنین مختلف تفاوتی ندارد.

نحوه اجاره ماشین

آژانسهای رنت خودرو بسیاری در ایران وجود دارند که ممکن است روندشان برای اجاره ماشین کمی متفاوت از روال معمول در اروپا یا آمریکا باشد.

به طور کلی، روند کار ساده است. شما اتومبیلی را انتخاب می کنید، ضمانتی برای برگشت آن می گذارید، کلیدها را می گیرید، رانندگی می کنید، هزینه آن را پرداخت می کنید و ضمانت را پس می گیرید.

همچنین نکته بسیار خوبی که وجود دارد امکان رنت ماشین معمولی و حتی اجاره ماشین لوکس  در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) است؛ اجاره ماشین در این منطقه مانند سایر مناطق استاندارد است و شما بدون هیچ دردسری می توانید از این شرایط استفاده کنید.

نوشته های مرتبط

1 نظر در “رنت خودرو – اجاره ماشین برای مسافران خارجی – اجاره ماشین لوکس

  1. شایان گفت:

    ممنون که کامل و مفید این مقاله رو تهیه کردید تا اطلاعات اجاره خودرو رو بتونیم دریافت کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 1 =